kultura | Kam s dětmi v Praze

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy vlastní neuvěřitelných 14 522 děl. Navštívit můžete nejen samotné sídlo galerie, ale i její pobočky například Trojský zámek. Připravuje spoustu doprovodných programů jako jsou například výtvarné akce a setkání s umělci.

Kolektory Praha a.s.

Kolektory Praha a.s.

Kolektory neboli průchozí podzemní stavby slouží k ukládání a vedení inženýrských sítí. Zde máte možnost vidět, co zajišťuje chod moderního velkoměsta. Navštívíte centrální dispečink a svezete se důlní lokomotivou. Přístup pro děti od 6ti let.

Muzeum a archiv populární hudby POPMUSEUM

Muzeum a archiv populární hudby POPMUSEUM

POPMUSEUM v Praze shromažďuje na jednom místě věcné,písemné nebo například zvukové dokumenty.Uvidíte zde expozici hudebních nástrojů,hlavně elektrických kytar.Můžete si vyzkoušet práci zvukaře,hudebního skladatele nebo si zahrát na hudební nástroje.

DOX Centrum současného umění

DOX Centrum současného umění

DOX Centrum současného umění představuje veřejnosti nejenom výstavní projekty,ale také například rodinné a vzdělávací programy.Návštěvu Vám zpříjemní program nazvaný Galerie hrou,který je určený pro rodiče a jejich děti.Občerstvení najdete v kavárně.

Wax Museum

Wax Museum

Wax museum,neboli museum voskových figurín,bylo založeno v Praze roku 1997.Populárně naučnou formou se zde seznámíte s historií naší země.Uvidíte až 65 osobností kulturního,politického a sportovního života 20.st.Přijďte navštívit třeba Karla Gotta.

Keplerovo muzeum v Praze

Keplerovo muzeum v Praze

Keplerovo muzeum Vás pomocí informačních panelů a několika displejů seznámí s životem a tvorbou známého astronoma. Uvidíte názorné animace popisující jeho objevy a pohyby nebeských těles. Nejen děti zaujme záznam zachycující růst sněhových vloček.

předešlé  1  2  3  4  další